Ordu İl ve İlçe Borsa ve Odalarından Ortak Kamuoyu Duyurusu
13.03.2020 20:16:43

Kamuoyuna

Ülke olarak zor günlerden geçtik ve geçiyoruz. Tüm bu zorlukların hakkından birlik içinde ve birbirimize kol kanat gererek geldik ve geleceğiz.

Çin’de ortaya çıkan ve hızla tüm dünyaya yayılan Corona Virüs, ne yazık ki ülkemizde de görüldü ve hükümetimiz hızla etkin önlemler aldı. Başta Sağlık Bakanlığımız ve Bakanımız olmak üzere süreç samimiyet ve beceriyle yönetilmektedir. Yine ilimizde gerek Büyükşehir Belediyemiz ve gerekse ilçe belediyelerimiz samimiyet ve gayretle mücadele etmektedir. Biz, bu samimiyet, gayret ve iyi niyeti görüyor teşekkür ediyoruz. Ordu ili oda ve borsaları olarak üzerimize düşecek her türden göreve hazır olduğumuzu da beyan ve taahhüt ederiz.

Yetkililerin samimiyet ve beceriyle yönettikleri bu süreçten zarar görmeden çıkabilmek esnafından, tacirine, sanayicisinden kurum ve kuruluşlarına kadar hepimizin samimi gayretleriyle mümkündür.

Gün, krizi fırsata çevirme günü değildir. Gün, bir kere daha kader birliği ederek bir araya gelme günüdür.

Biz Ordu, Fatsa , Ünye, Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Borsaları olarak; tüm dünyada yaşanmakta olan Corona Virüs salgınını fırsat görüp de ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı oda ve borsamız disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve bu haksız fiyat artışına tenezzül eden firmalara, mevzuatlarda hükmedildiği hâliyle hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyururuz.

Bu kritik süreçte fırsatçılık yapan firmaların oda ve borsalarımıza ihbar edilmesi önem arz etmektedir. Basiretli, dürüst firmalarımızı çürüklerden ayıracak olan bu sınavda ayrı gayrı yoktur. Mesele insandır ve insana dair, yaşama dair bu hususta vicdani olmayan bu türden fiillere tahammül edilemez.

Herkes bilmeli ki vatandaşlarımızı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız.

Saygılarımızla

Ordu, Fatsa, Ünye
Ticaret ve Sanayi Odaları
Ticaret Borsaları

-


DİĞER HABERLER


  • Ordu Valiliği
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Fatsa Kaymakamlığı
  • Fatsa Belediyesi
  • Fats Ticaret ve Sanayi Odası
KVKK Rıza Metni

Yayınlanan içeriğin tüm hakları Fatsa Ticaret Borsası'na aittir © 2015